Национални дан књиге

Обележавање Националног дана књиге огледа се у разговору са ученицима о значају изучавања националне књижевности и неговању језика и писма. Ове школске године, промоција читања, књиге и литературе уопште, почела је у Школи за негу лепоте већ у децембру током припремања разних садржаја којима смо представили рад са даровитим ученицима, поводом обележавања Дана школе. Наставници српског језика и књижевности организовали су акцију облепљивања школе плакатима, које су осмислили и израдили, а на којима су исписане мудре и лепе мисли писаца, филозофа и научника. Стрелице на плакатима показују пут од улазних врата школе до библиотеке и служе као подсетник и мотивација да се овај школски кутак што чешће посећује и користи.