Прослава Светог Саве

Прослава школске славе почела је свечаним чином освећења славског колача и жита. Домаћин је био Јован Лаушевић, професор физочког васпитања.

Уследила је Академија коју су припремили ученици са својим наставницима уметничких предмета и српског језика и књижевности: Александра Абрамовић, диригент школског хора, Данијела Јелић, Сузана Живковић и Јелена Бајић, уредници рецитала.

Након „Ускликнимо с љубављу“, рецитал нас је одвео у доба када је Свети Сава донео одлуку да се замонаши и представио нам како је та његова одлука утицала на мајку, вереницу, на монаштво и на народ.

За крај приредбе одабране су пригодне музичке нумере које су талентовани ученици одабрали по својој вољи и извели под пратњом диригента Александре Абрамовић.