Вера и образовање као радост живота

Настава изван учионице одувек је била најприхваћенији облик рада из угла ученика. У ери владавине технологије, у којој се све више инсистира на савременим методама учења, теренска настава постаје све траженија и потребнија. У Школи за негу лепоте се овакав облик рада често практикује и ученици имају прлику да уживо виде оно о чему се говори током теоријске наставе. Било да је у питању посета музеју, одлазак на изложбу или обилазак неког споменика културе, настава изван учионице доноси вишеструку корист. Дружење и учење кроз шетњу и раговор, оплемењује живот сваког ученика а знање које стичу на овај начин доприноси не само стицању опште културе већ и добром расположењу.

Сваког месеца ученици Школе за негу лепоте имају прилику да посете Храм Светог Саве на Врачару. Овако осмишљена настава пружа младим људима могућност да упознају не само историјски значај ове светиње, већ да кроз аутентични живопис Храма, препознају детаље из јеванђелских записа, о којима су слушали на часовима верске наставе, историје и српског језика. Да су ученици веома заинтересовани за овакав облик рада, сведочи и чињеница да су више пута изразили жељу да посете разне споменике културе у престоници, али и богомоље других верских заједница. Упознавање различитости (културолошких и религијских) умногоме доприноси развијању толеранције и оплемењивању међуљудских односа, што нам је у данашње време потребније него икада.

Ана Марјановић вероучитељ